SPOTKANIE Z PISARKĄ

W piątek, 28 maja nasze przedszkole odwiedził niecodzienny gość – znana pisarka Pani Eliza Piotrowska.

Jest ona autorką i ilustratorką książek dla dzieci, tekstów z dziedziny sztuki, tłumaczką języka włoskiego. Współpracuje z czasopismami „Świerszczyk”, „Mały Przewodnik Katolicki”. Przez kilka lat pisała również do gazety „Miś”. Jej książki odzwierciedlają sprawy dzieci, są pełne refleksji i dobrego humoru, a przy tym napisane piękną polszczyzną. Autorka również sama je ilustruje.

Eliza Piotrowska przyleciała do nas prosto z Brazylii, w której obecnie mieszka i spotkała się z dziećmi z grupy Pszczółek.

Nasze dzieci uwielbiają bohaterów jej książek – Tupcia Chrupcia oraz niezwykłą i zabawną ciocię Jadzię.  Pisarka w czasie spotkania podzieliła się z nami informacjami na temat tego, jakie były początki jej pisarstwa, skąd czerpie pomysły do swoich książek. Opowiedziała nam ciekawe historie związane z włoskimi zwyczajami (przez kilka lat mieszkała we Włoszech) oraz fascynujące historie związane z brazylijską dżunglą. Dzieci dowiedziały się ciekawych rzeczy na temat jednej z bohaterek – cioci Jadzi. Nasi przedszkolacy mieli wiele pytań do Pani Elizy, na które ona z chęcią odpowiadała.

Było dużo śmiechu i dobrej zabawy.

Na koniec przedszkolacy dostali jeszcze wspaniały prezent od Pani Agaty z Bibiloteki w Piaskach. Jest to książka z serii „Tucpio Chrupcio” z autografem autorki.

Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Sebastianowi Nowakowi z Centrum Kultury i Biblioteki w Piaskach oraz Paniom z Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu za zorganizowanie tego wspaniałego spotkania.

Skip to content