BIAŁY DZIEŃ

W dniu 21 grudnia- na przekór aurze, chcąc sprowokować zimę do rozsypania w wokół białego puchu, dzieci z przedszkola wzięły udział w akcji ,,Biały dzień w przedszkolu”. Tego dnia w naszym przedszkolu dominował w strojach kolor biały. Tę porę roku lubią wszystkie dzieci, toteż jej przywoływanie przebiegało bardzo wesoło. Oprócz tańców i śpiewów dzieci uporały się z wieloma zadaniami sprawdzającymi znajomość zjawisk charakterystycznych dla zimy, odgadywały zagadki słowne i obrazkowe, ilustrowały ruchem piosenki o tematyce zimowej. Wesołe zajęcia we wszystkich grupach zakończyły się pracami plastycznymi, które można podziwiać w szatni na tablicach poszczególnych grup. Pomimo braku śniegu za oknem, zimowe zabawy wprawiły wszystkich w doskonały humor.