Dzień autyzmu

4 kwietnia dzieci z grupy Bajkowe Ludki wzięły udział w obchodach Dnia Autyzmu. Wszyscy „zaświecili na niebiesko” ubierając się w ten kolor.

W tematykę obchodów wprowadził dzieci film „Amazing things Happen”, który ukazał codzienne życie osób dotkniętych autyzmem. Przedszkolaki rozmawiały o trudnościach, umiejętnościach i sposobach radzenia sobie w trudnej sytuacji tych osób. Dzieci dowiedziały się, że dla osób z autyzmem ważna jest przewidywalność i powtarzalność sytuacji. Poprzez doświadczenia sensoryczne mogły przenieść się do świata autyzmu i poczuć jak poszczególne zmysły zniekształcają odbiór rzeczywistości. Uwieńczeniem wspólnej zabawy było wykonanie pracy plastycznej „Drzewo niebieskie dla mojego przyjaciela”.