Dzień jabłka u Motyli.

Dnia 28 września 2023 r. obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Jabłka. Celem zajęć i wspólnej zabawy była integracja wszystkich dzieci oraz zachęcanie ich do spożywania owoców, a w szczególności jabłek i to pod różnymi postaciami z powodu walorów zdrowotnych i odżywczych. Już przekraczając próg przedszkola można było od razu doświadczyć niezwykłego aromatu pięknych, kolorowych jabłek, którymi udekorowana została cała sala Motyli. Wszystkie dzieci tego dnia ubrane były w kolory jabłek. To był bardzo ciekawy dzień w przedszkolu. Dzieci wszechstronnie poszerzały wiedzę o jabłku. Poznawały różne gatunki jabłek, rozpoznawały kształt, zapach, kolor, smak. Zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Tego dnia dzieci również śpiewały piosenki o jabłuszku, zatańczyły również „jabłkowy” taniec. Próbowały musu jabłkowego, jadły jabłka, piły sok z jabłek. Dzieci w tym dniu dowiedziały się również o tym, jak rośnie jabłoń, zobaczyły na ilustracjach etapy rozwoju jabłka, obejrzały na obrazkach jak wygląda praca w sadzie. Dzieci cały tydzień wykonały prace plastyczne związane z tymi owocami. Dzień ten był nie tylko dniem innym niż zwykłe, ale dniem, o którym dzieci tak szybko nie zapomną i zostanie on w ich pamięci jako dzień zachęcania do jedzenia owoców. Takie „dni tematyczne” przeprowadzane w taki właśnie sposób zachęcają dzieci do sięgania po owoce i warzywa oraz promują zdrowy styl życia.

 

Skip to content