„Region Czysty na 6!”

Przedszkole Samorządowe z Oddziałami Integracyjnymi w Piaskach, przystąpiło we wrześniu 2022 r. po raz kolejny do konkursu zbiórki surowców wtórnych „REGION CZYSTY NA 6” organizowanego przez „ZGO Sp. z o. o. w Jarocinie- Wielkopolskie Centrum Recyklingu”. Celem konkursu było rozpowszechnienie wśród dzieci postaw ekologicznych poprzez zachęcenie ich do odzysku surowców wtórnych, rozwijanie świadomości ekologicznej oraz wykazanie korzyści płynących ze zbiórki surowców wtórnych. Dzięki uprzejmości dzieci, rodziców i kadry przedszkola udało się zebrać 113 kg baterii i prawie 45 kg plastikowych nakrętek. Nasze przedszkole uplasowało się wśród najlepszych placówek oświatowych z gminy pod względem ilości zebranych surowców. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 16 czerwca w Jarocinie.

 

Skip to content