Światowy Dzień Pszczół

20 maja obchodzony jest Światowy Dzień Pszczół. Jego celem jest zwrócenie uwagi na znaczenie pszczół dla środowiska, dla ludzi oraz na ich ochronę przed wyginięciem. Z tej okazji 22 mają w grupie Motyli przeprowadzone zostały działania, których celem było budzenie świadomości u dzieci o pożyteczności tych owadów. Tego dnia przedszkolaki wykonywały różnorodne zadania, kreatywne prace plastyczne, zabawy ruchowe i taneczne związane z pszczółkami. Jednak główną atrakcją było spotkanie z zaproszonymi gośćmi, panem Janem Grześkowiakiem dziadkiem Kubusia i panem Zbyszkiem Hoffmanem- dziadkiem Oliwki, którzy są pszczelarzami i z wielką pasją opowiedzieli dzieciom, na czym polega ten zawód, a także jak wygląda fascynujące życie tych owadów. Panowie przywieźli ze sobą prawdziwe pszczoły, plastry miodu, stroje oraz akcesoria potrzebne w tej pracy, ul do przewożenia pszczół. Dzieci najbardziej zafascynowane były królową pszczół oraz ciekawostkami o pszczółkach. Przymierzały czapki oraz delektowały się słodkim miodkiem prosto z plastra oraz pyłkiem pszczelim. W związku z tym, że w ostatnim tygodniu omawiane były tematy związane z mieszkańcami naszych łąk, dzieci wykonały piękną łąkę za pomocą farb.

Skip to content