„Kto czyta książki żyje podwójnie”

W dniu dzisiejszym obchodziliśmy Światowy Dzień Książki, który przypada co roku 23 kwietnia. Jest to święto wszystkich czytelników i ludzi związanych z książką i pisaniem. Podczas dzisiejszych zajęć dzieci w grupie Motyle dowiedziały się, jak powstaje książka, jaką drogę musi pokonać do momentu wydania, jaka jest jej budowa. Odbyły się też pogadanki na temat czytelnictwa, korzyści płynących z czytania, zabawy, prezentacje, ale głównym celem było promowanie książek i czytelnictwa, które jest źródłem wartości i wiedzy. Dzieci dowiedziały się, gdzie książkę można kupić, a gdzie wypożyczyć. Jak się obchodzić z książką. Przedszkolaki wykonały również piękne zakładki do książki. Nasz gość specjalny, mama Oliwki, przeczytała dzieciom bajkę z ulubionej serii Kicia Kocia.

Skip to content