Poznajemy pracę weterynarza

Przedszkolaki z grupy Motyle, w ramach cyklu zajęć „Poznajemy zawody”, wybrały się na wycieczkę do Lecznicy Weterynaryjnej „Mencel-vet” w Borku. Celem spotkania było poznanie pracy weterynarza, uświadomienie dzieciom, że zwierzęta też chorują i wymagają pomocy oraz leczenia. Przedszkolaki dokładnie obejrzały gabinet weterynaryjny, dowiedziały się, na czym polega praca weterynarza. Pani weterynarz opowiedziała o sposobie pielęgnacji zwierząt domowych i nie tylko, opowiadała jak bada się i leczy zwierzęta. Dzieci poznały narzędzia medyczne potrzebne do badania zwierząt, a pani weterynarz opowiedziała do czego one służą. W drodze powrotnej zwiedziliśmy Pałac i Gospodarstwo Rolnicze w Karolewie. Dzieci usłyszały ciekawe historie związane z pałacem od jego właściciela pana Henryka. Na koniec dzieci mogły obejrzeć maszyny rolnicze. Frajdą było to, że mogli posiedzieć w dużych traktorach.

Skip to content