Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

„Jest taka dobroć, co serce grzeje, przynosi radość i nowe nadzieje. Życzliwych ludzi, życzliwych przyjaciół, radosnych chwil w życiu życzymy”- Motyle w dniu 21 listopada z okazji tego święta witały wszystkich przybyłych do przedszkola dobrym słowem. Dzień Życzliwości, to dzień dobrych uczynków, pozytywnej atmosfery i serdeczności. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. W tym dniu tworzyliśmy kodeks życzliwości, słuchaliśmy opowiadań i wierszy, których bohaterami była życzliwość, rozmawialiśmy o tym, jak okazywać sobie nawzajem dobroć, koleżeństwo i uprzejmość, a także kulturalnie odnosić się do rówieśników i dorosłych. Dzień Życzliwości i Pozdrowień to wspaniały moment, by przypomnieć sobie, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, dobrze, że tu jesteś, a także, jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy.

Skip to content