Jesień znów z nami jest..

„Z wielkim koszem idzie jesień po lesie. Co w tym koszu Pani Jesień nam niesie?” Jesień to kolorowa i wyjątkowa pora roku stwarzająca mnóstwo okazji do poznawania otaczającego świata. 22 września przedszkolaki świętowały Pierwszy Dzień Jesieni. Kto by pomyślał, że przedszkolaków odwiedzi sama Pani Jesień z koszem swoich jesiennych darów…. Aby bliżej poznać nową porę roku Pani Jesień się przedstawiła, pokazała dary, które ze sobą przyniosła. Żeby wszystkie nowe wiadomości dobrze się utrwaliły porozmawiała z dziećmi o cechach charakterystycznych dla jesieni i co zmienia się w przyrodzie. Dzieci wspólnie wykonały przepiękny kącik jesienny oraz panią Jesień z ręcznie pomalowanych liści. Każdy przedszkolak czynnie uczestniczył w wspólnych zabawach oraz zajęciach. Mamy nadzieję, że tak miło powitana jesień nie będzie nudna i zimna, ale ciepła i bogata w jesienne skarby!

Motyle i Stokrotki.

 

Skip to content