Światowy Dzień Kota.

17 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Kota. Tego dnia wszystkie przedszkolaki zamieniły się w wesołe koty, których nie sposób było nie zauważyć: piękne wąsy, opaski z uszami, a nawet kocie ogony zdobiły dzieci we wszystkich grupach przedszkolnych. Były też wesołe „kocie zabawy”, takie jak: koci spacerek, zabawy ruchowe przy piosenkach o kotach, „kocie masażyki”, rozwiązywanie zagadek o kotach, wykonywanie różnorodnych zadań konkursowych: picie mleka z miseczki jak kotki, karmienie kotków, a także śpiewanie kocich piosenek. „Dzień kota” był również okazją do podkreślenia roli kotów w życiu człowieka – dzieci dobrze przecież wiedzą, że o koty trzeba dbać oraz zwracać uwagę na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.