Witamy Zimę!

„Zima biała, zima biała, wszystko śniegiem zasypała. Białe domy, białe pola, biała droga do przedszkola..”

21 grudnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Pierwszy Dzień Zimy”. W tym dniu dzieci podczas zimowych zabaw utrwalały wiadomości nt. białej pory roku. Od rana zabawom i zajęciom towarzyszyła muzyka: utwór A. Vivaldiego „Cztery pory roku– Zima”, taniec „Zimowa poleczka” i „Biały Walczyk”. Wszyscy chętnie rozwiązywali zagadki, malowali choinkę, bawili się pianką oraz sztucznym śniegiem. Nie brakowało również zabaw ruchowych, w których dzieci mogły pokazać zabawy na śniegu. Pomimo braku zimowej aury za oknem , zabawy wprawiły wszystkich w doskonały humor. Teraz wszyscy czekamy na prawdziwie zimową pogodę.