Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami.

Wszyscy jesteśmy z tej samej bajki…  Co roku, 3 grudnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. Jest to dzień, w którym w szczególny sposób pamiętamy o naszych kolegach i koleżankach, którzy mają problem z poruszaniem się, słyszeniem, widzeniem czy rozumieniem tego, co dla nas wydaje się oczywiste. Nasze przedszkole jest przykładem miejsca, w którym z wielkim szacunkiem traktuje się takie osoby. Postrzegamy ich jako  osoby wyjątkowe, a bycie w gronie ich przedszkolnych przyjaciół jest dla nas prawdziwym wyróżnieniem. Bajkowe Ludki uczestniczyły w zajęciach, których celem jest rozwijanie poczucia akceptacji i chęci niesienia pomocy niepełnosprawnym kolegom. Dzieci w formie zabawy doświadczyły, jak trudno na co dzień radzić sobie, gdy nie widzimy, nie słyszymy lub kiedy mamy trudności w poruszaniu się.

 

 

Skip to content