Mój przyjaciel komputer.

Dzieci z grupy Bajkowe Ludki też obchodziły „Dzień Bezpiecznego Komputera”. Tego dnia odbyła się pogadanka na temat komputera i Internetu z naciskiem na bezpieczeństwo w sieci. Zwrócono uwagę na kontrolowanie czasu spędzonego przed monitorem, dbanie o prawidłową postawę i odległość wzroku od ekranu. Uświadomiono dzieci, że Internet jest nie tylko skarbnicą gier i zabaw, ale również potencjalnym źródłem zagrożeń. W ramach zadania plastycznego przedszkolaki kolorowały obrazki związane z komputerem. Bawiły się przy piosence „Pan Komputer”. Doskonale poradziły sobie w konkursie quizowym „Co wiesz o komputerach?”  Poprzez zadania i wspólne zabawy oraz dzięki przekazanej wiedzy dzieci tego dnia uświadomiły sobie jak w bezpieczny sposób posługiwać się komputerem.

Skip to content