Wpadła gruszka do fartuszka, a za gruszką dwa jabłuszka…

Bardzo ważne jest, aby już od najmłodszych lat zachęcać dzieci do spożywania owoców i warzyw, które są doskonałym źródłem witamin, a także przyczyniają się do prawidłowego rozwoju najmłodszych. Mając na uwadze to, że dzieci uczą się przede wszystkim przez działanie, poprosiliśmy rodziców o przyniesienie do przedszkola owoców. Zebrane produkty dzieci najpierw kosztowały, następnego dnia przygotowywały sok z jabłek oraz mus z owoców. Największą radość sprawiła dzieciom degustacja tych produktów. Kolejnego dnia Biedronki uczyły się, w jaki sposób przygotowujemy kompot z gruszek. Poznały również piosenkę ,,Małe czerwone jabłuszko”, a także ilustrowały ruchem treść piosenki. Na zakończenie tygodnia malowały wybrane owoce.

Skip to content