19.09.2022 r. Dzień Emotikona

Emotikony, to znaki, którymi możemy wyrazić nasze emocje. Dlatego w tym dniu, nasze zajęcia miały na celu wspieranie rozwoju emocjonalnego oraz rozwijanie inteligencji emocjonalnej, były też świetną okazją do nabywania umiejętności wyrażania uczuć oraz do rozpoznawania emocji u siebie i innych. We wszystkich grupach odbyły się rozmowy na temat emocji, jakie towarzyszą nam na co dzień. Przedszkolaki wyrażały swoje emocje za pomocą mimiki twarzy, patrząc w lusterko pokazywały swoje miny: wesołe, smutne, złe. Również siadając w parach „stroiły miny” i odgadywały nawzajem, jakie to uczucia. Dzieci z radością grały w emotkowe memory, dopasuj emotki, zabawy pantomimiczne. Dzień Emotikona należał do bardzo udanych. 🥳😍🙃
Biedronki, Stokrotki, Motyle i Pszczoły
Skip to content