Magiczna Moc Bajek

W maju zakończyliśmy w naszym przedszkolu realizację Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Magiczna Moc Bajek.
W ostatnim miesiącu dzieci realizowały moduł pt.: „Miłość Rodzina Patriotyzm”. Realizację zaczęliśmy tradycyjnie od obejrzenia dobranocki z dawnych lat. Tym razem była to bajka pt.: „Rumcajs”. Dzieci poznały głównego bohatera oraz jego żonę Hankę i syna Cypiska. Zobaczyły, jak ważna dla niego jest rodzina. W czasie kolejnego spotkania Motyle rozmawiały na temat rodzinnych marzeń i pragnień oraz wykonały przepiękny kolaż na ten temat.  Przez cały maj w grupie Motyli podążaliśmy szlakiem niedźwiedzia Wojtka – dzieci poznały historię niedźwiadka, który w czasie II wojny światowej walczył wspólnie z polskimi żołnierzami. W oparciu o książkę Łukasza Wierzbickiego pt.: „Dziadek i niedźwiadek” odbyły się również zajęcia biblioteczne, które przeprowadziły Panie Estera i Iza z Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu. W trakcie zajęć dzieci wykonały również sympatycznego niedźwiadka Wojtka.
Zwieńczeniem całorocznej pracy był wspólny tydzień czytania z naszymi Rodzicami.

Bardzo serdecznie dziękujemy Wszystkim uczestnikom, Rodzicom i zaproszonym gościom zaangażowanym w realizację projektu!

Zapraszamy do obejrzenia ostatniej fotogalerii!

 

Skip to content