Magiczna Moc Bajek

W kwietniu dzieci z grup Motyle i Pszczoły zrealizowały moduł VII projektu „Piękno i ochrona przyrody”. Realizację zadań zaczęliśmy od obejrzenia bajki pt.: „Trzy Misie”. Przedszkolaki poznały trzy sympatyczne misie mieszkające w lesie. W czasie kolejnego spotkania dzieci poznały kolejną książkę Pana Poety o „Kruku, co krakał pokraknie”.  W kwietniu dzieci włączyły się również aktywnie do akcji ekologicznej „Sprzątania Ziemi”, i zadbały o czystość wokół terenu przedszkolnego.  „Pszczoły” wykonały zielnik z zasuszonych roślin pt.: „Zdrowie z łąk i pól”. Motyle natomiast poznały „Wielką Księgę Prawdziwych Tropicieli” Adama Wajraka, która stała się zachętą do zgłębiania wiadomości o lesie i wykonania pracy przedstawiającej „piętra lasu”. Na zakończenie dzieci udały się także  na wycieczkę do Nadleśnictwa w Piaskach. Sympatyczna Pani leśniczy Monika zabrała nas na wycieczkę po lesie, w czasie której dzieci usłyszały wiele ciekawych informacji o roślinach w nim rosnących i zwierzętach. Miały także okazję, aby samodzielnie dokonać pomiaru drzewa. Na koniec obejrzały również „izbę leśną” mieszczącą się przy nadleśnictwie i otrzymały pamiątkową zakładkę.

Skip to content