DZIEŃ BOCIANA

25 kwietnia Bajkowe Ludki obchodziły Dzień Bociana. Bociany, są nieodłącznym symbolem polskiej wsi i jednym ze zwiastunów wiosny. Postanowiliśmy w przedszkolu uczcić to wyjątkowe święto. Jest to bowiem idealna okazja do popularyzacji wiedzy na temat życia tych pięknych ptaków oraz zwrócenia szczególnej uwagi na ich potrzeby. Przedszkolacy wiedzą, że ruch, noszenie pokarmu, gałęzi to codzienność w bocianim świecie. Dzieci podczas zajęć usłyszały wiele ciekawostek o bocianach oraz poznały różnice między bocianem białym a czarnym. Nie zabrakło także „bocianich zabaw” – przedszkolacy rozpoznawali bociani klekot, naśladowali bociani chód, próbowali stać na jednej nodze jak bocian. Zajęcia zakończyły się zajęciami plastycznymi, w czasie których dzieci wykonały „Bociana w gnieździe”.

Dzień dzisiejszy, był okazją do zwrócenia uwagi na szczególne znaczenie bocianów oraz potrzebę ochrony tych ptaków.

 

Skip to content