„W zdrowym ciele zdrowy duch”

„W zdrowym ciele zdrowy duch”

Pod tym hasłem  7 kwietnia dzieci obchodziły Światowy Dzień Zdrowia.

Podczas zajęć poznawały i utrwalały wiedzę na temat tego, jak i kiedy, dbamy o zdrowie swoje i innych.

Zdobywaniu wiedzy służyły pogadanki na świeżym powietrzu, prezentacje multimedialne, zabawy z użyciem tuneli gimnastycznych oraz prace plastyczne. Również podczas posiłków przedszkolaki mogły zauważyć, że produkty, które serwują nasze panie kucharki przyczyniają się do dbania o nasze zdrowie –  m.in. serwowane codziennie warzywa, owoce i produkty mleczne. Odpowiednia higiena, ruch i spacery są także bardzo ważne w naszym codziennym życiu.

Światowy Dzień Zdrowia był doskonałą okazją do rozpoczęcia zajęć programowych „Skąd biorą się produkty ekologiczne”. Jest to ogólnopolski program edukacyjny dla przedszkoli opracowany wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, do którego realizacji przystąpiły dzieci z grupy Stokrotki. Celem programu jest zwiększenie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat.

Skip to content