Zajęcia mlekiem pisane

15 listopada grupa Bajkowe Ludki zaczęła swoją przygodę z projektem „Dzieciaki Mleczaki”. Jest to akcja informacyjna na temat mleka i jego przetworów. Program jest sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka i będzie realizowany we wszystkich oddziałach przedszkolnych. Głównym celem akcji jest wzrost świadomości dzieci na temat roli mleka i produktów mlecznych w ich diecie. Poznanie walorów zdrowotnych mleka, głównie poprzez zabawę, aktywność fizyczną i intelektualną oraz kształcenie prawidłowych nawyków żywieniowych.

To był fantastyczny dzień dla dzieci. Zabawy związane z mlekiem, zagadki, ciekawe opowieści, prace plastyczne. Największym zainteresowaniem cieszyła się degustacja przetworów mlecznych.