Program zdrowotny

W ramach współpracy z Fundacją Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi w Poznaniu nasze przedszkole przystąpiło do programu

„Wielkopolska Onkologia Dziecięca – Wielkopolski Program Profilaktyczny w zakresie onkologii dziecięcej”.

Celem programu jest ograniczenie zdrowotnych i społecznych skutków wykrycia chorób nowotworowych u dzieci i młodzieży z terenu województwa wielkopolskiego, poprzez zwiększenie dostępu do edukacji zdrowotnej w zakresie profilaktyki oraz wiedzy na temat wczesnych objawów nowotworowych u dzieci, a także działania wspierające leczenie onkologiczne.

W związku z tym dzieci otrzymają do domu wkładki do książeczki zdrowia, zawierające informacje o wczesnych objawach chorób nowotworowych u dzieci.