WITAMINOWE ABECADŁO – DZIEŃ ZIELONY PSZCZOŁY

W czwartek w naszym przedszkolu było bardzo zielono i zdrowo. Wszystko za sprawą DNIA ZIELONEGO związanego z „witaminowym abecadłem”, a więc zielonymi warzywami i owocami.
Przygodę z zielonym kolorem zaczęliśmy zielonym śniadaniem. Dzieci same komponowały kanapki z zielonymi warzywami i szczypiorkiem z przedszkolnego ogródka. Wszyscy bawili się wspaniale. Wspólnie tworzyliśmy kącik zielonych warzyw i owoców. Dzieci komponowały „zielone” owocowo – warzywne obrazki. Mieszały różne kolory, po to, by uzyskać kolor dnia, czyli kolor zielony. Wykonały plamkowego stworka i stworka z ogórka. Brały udział w różnych zabawach i konkurencjach ruchowych. Przez cały dzień towarzyszyła im piosenka „Ogórek”.

Dzięki naszym rodzicom, każdy przedszkolak miał tego dnia w swoim ubiorze akcent zielony. Bardzo dziękujemy:)

Skip to content