DZIEŃ BIBLIOTEKARZA I BIBLIOTEK

8 maja obchodziliśmy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Dla naszych przedszkolaków biblioteka jest miejscem ciekawym, przyjaznym i inspirującym.

W związku z tym nie mogło nas tam zabraknąć w tym wyjątkowym dniu. Już od sama ranka, w poniedziałek 10 maja, dzieci zgłębiały wiedzę związaną z tym fascynującym miejscem. Dowiedziały się, co robi osoba pracująca w bibliotece, po co przychodzimy do biblioteki, jakie zasady zachowania obowiązują w tym miejscu. Przedszkolaki poznały również, w jaki sposób powstaje książka, a także miały możliwość opowiedzieć o swojej ulubionej książce i zachęcić innych do zapoznania się z nią.

Po obiedzie Motyle i Pszczoły wybrały się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Piaskach. Na miejscu wszystkich powitała Pani Agata Wachowiak. Dzieci złożyły życzenia, ofiarowały wykonane w grupach kartki, a także przygotowane niespodzianki – kukiełki symbolizujące dzieci.

Skip to content