„Zdrowo jem i uśmiecham się”

„Zdrowo jem i uśmiecham się” to motto programu realizowanego w grupie „Biedronki”.
Bardzo ważne jest, aby już od najmłodszych lat zachęcać dzieci do spożywania owoców i warzyw, które są doskonałym źródłem witamin, a także przyczyniają się do prawidłowego rozwoju najmłodszych. Mając na uwadze to, że dzieci uczą się przede wszystkim przez działanie, poprosiliśmy rodziców o przyniesienie do przedszkola owoców i warzyw.  Zebrane produkty wykorzystaliśmy do przygotowania przez dzieci soków i musów z owoców i warzyw. Przedszkolacy przystąpili do zadania z wielkim zapałem. Owoce i warzywa zostały dokładnie umyte, obrane i pocięte na mniejsze kawałki przez Panie, następnie z zachowaniem zasad higieny chętne dzieci uczestniczyły w  dalszym procesie powstawania soków i z wielką uwagą obserwowały to co się działo. Największą radość sprawiła degustacja przygotowanych samodzielnie produktów.
Wystarczy spojrzeć na zamieszczone poniżej fotografie.

Skip to content