Wycieczka do Daleszyna

Dnia 7 czerwca br. przedszkolaki z grupy Bajkowe Ludki udały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego „Oaza pod lasem” w Daleszynie.

Jej celem było przybliżenie dzieciom warunków życia na wsi, zdrowego trybu życia oraz umożliwienie dzieciom kontaktu z ekosystemem pola i łąki oraz zwierzętami. Dzieci z dużym zaangażowaniem karmiły konie, króliki, kaczki. Niezwykle łagodny kucyk pozwalał się dzieciom głaskać, dotykać i czyścić, a także przewiózł je na swoim grzbiecie. Przedszkolaki uczestniczyły też w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych przez właścicielkę gospodarstwa. Na zakończenie wycieczki był grill z pieczonymi kiełbaskami oraz ciasto domowego wypieku. Pełne pozytywnych wrażeń dzieci wróciły do przedszkola. Atmosfera podczas wycieczki była bardzo miła, dzieci czuły się swobodnie, ale też potrafiły się odpowiednio zachować.