Wycieczka do Daleszyna

Dnia 7 czerwca br. przedszkolaki z grupy Bajkowe Ludki udały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego „Oaza pod lasem” w Daleszynie.

Jej celem było przybliżenie dzieciom warunków życia na wsi, zdrowego trybu życia oraz umożliwienie dzieciom kontaktu z ekosystemem pola i łąki oraz zwierzętami. Dzieci z dużym zaangażowaniem karmiły konie, króliki, kaczki. Niezwykle łagodny kucyk pozwalał się dzieciom głaskać, dotykać i czyścić, a także przewiózł je na swoim grzbiecie. Przedszkolaki uczestniczyły też w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych przez właścicielkę gospodarstwa. Na zakończenie wycieczki był grill z pieczonymi kiełbaskami oraz ciasto domowego wypieku. Pełne pozytywnych wrażeń dzieci wróciły do przedszkola. Atmosfera podczas wycieczki była bardzo miła, dzieci czuły się swobodnie, ale też potrafiły się odpowiednio zachować.

 

Skip to content