Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

W poniedziałek, 3 grudnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. W nawiązaniu do obchodów Bajkowe Ludki zaprosiły absolwentów z Zespołu Szkół Specjalnych w Brzeziu. Dzieci zaprezentowały dwie scenki: „Kaczka Dziwaczka” i „Pięć małych małpek”, które zostały nagrodzone gromkimi brawami. Poprzez przeróżne zabawy z gośćmi, dzieci zostały wprowadzone w świat niepełnosprawności. Przedszkolaki poznały, z jakimi trudnościami na co dzień borykają się osoby niepełnosprawne i jak ważna jest ich akceptacja i tolerancja. Ważnym elementem tego dnia było oglądanie kroniki, wspominanie miłych chwil spędzonych w przedszkolu, wspólny poczęstunek.

Bajkowe Ludki wręczyły swoim starszym kolegom samodzielnie przygotowane kartki świąteczne. dzień ten posłużył temu, że dzieci zrozumiały potrzebę robienia czegoś dobrego i ważnego poczucia, że jesteśmy potrzebni innym.

Skip to content