100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Setna Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę to bardzo ważne wydarzenie dla każdego Polaka. Wszyscy przedszkolacy, w piątek 9 listopada uczestniczyli w poranku patriotycznym prowadzonym przez Panią Katarzynę Sowińską, na który przybyli zaproszeni goście: Pan Andrzej Konieczny- Sekretarz Gminy Piaski, Pani Edyta Biernacka – Kierownik Centrum Usług Wspólnych i Pani Bernadeta Klak- Przewodnicząca Rady Rodziców. Dzieci wspólnie odśpiewały Mazurka Dąbrowskiego, a następnie każda grupa z pomocą swoich Pań zaprezentowała patriotyczne wiersze. Pszczółki i Motyle zaprezentowały również tańce narodowe Polonez i Krakowiak. Dzieci z grupy Stokrotek przy werblach uroczyście maszerowały z flagą Polski. Na zakończenie odśpiewaliśmy Hymn Przedszkola i Pani Dyrektor Magdalena Pietrula nagrodziła przedszkolaki, które brały udział w Konkursie Polskie Abecadło- wystawę tak pięknych i pomysłowych prac można oglądać w przedszkolu. Zaproszeni Goście otrzymali pamiątkowe zdjęcie Przedszkolaków w biało-czerwonych barwach.

Skip to content