Dzień Marchewki w grupie Bajkowe Ludki

W Dzień Marchewki przedszkolaki z grupy Bajkowe Ludki przyszły ubrane na pomarańczowo. Biletem wstępu na ten wyjątkowy dzień było przyniesienie kilku marchewek oraz marchewkowego stworka, którego dzieci wykonały razem z rodzicami w domu. Zabawę zaczęliśmy od namalowania marchewki z bardzo wesołą minką. Było to zadanie, które pozwalało przejść do dalszej części tego szczególnego dnia. Dzieci wysłuchały pogadanki na temat właściwego odżywiania oraz zostały zachęcone do spożywania marchewki pod różnymi postaciami. Bajkowym Ludkom w tym dniu towarzyszyło mnóstwo zabaw i konkursów z marchewką w roli głównej. Salę ubrały prace plastyczne, a marchewka była ich głównym bohaterem. W końcu pod czujnym okiem pań, dzieci starły marchew na tarkach i upiekły pyszny placek marchewkowy. Następnego dnia wykorzystując przyniesione warzywa, przedszkolaki ugotowały zupę jarzynową. To były bardzo kolorowe, pyszne i zdrowe dni.

Skip to content